کلینیک ارم
کاشت مو در مردان

کاشت مو در مردان با توجه به نوع روش کاشت، موهای شخص از پشت سر یا ناحیه ای از بدن او برداشته میشود. سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپ های مخصوص، فولیکول های مو به صورت تک تک با ظرافت جدا میشوند. حسن پیوند مو طبیعی این است که بدن به موهای پیوند زده شده واکنشی نشان نمیدهد. با توجه به این که عضو پیوندی از بدن خود فرد گرفته می شود، به نگهداری و مراقبت خاصی نیاز ندارد. البته باید توجه داشت که موهای پیوند زده شده پس از مدتی میریزند و سپس رشد مجدد خواهند داشت. به همین دلیل نباید نگران شوید چون ریزش بعد از کاشت طبیعی است.

بهترین روش کاشت مو کدام است؟

بهترین روش کاشت مو بسته به الگوی ریزش، سن فرد و بانک مو انتخاب میگردد. بنابراین بسته به شرایط فرد از روشهای FIT، FUT، BHT و روش فوق ترکیبی جهت کاشت مو استفاده میشود.

بهترین سن برای کاشت مو چه زمانی است؟

از نظر متخصصین کلینیک بهترین سن کاشت مو برای آقایان بعد از ۲۷ سالگی و برای خانمها بعد از ۳۰ سالگی میباشد.

 کاشت مو به روش FIT کروش

به این روش کاشت FUE نیز گفته میشود. در این روش کاشت مو، عمل برداشت لایه های پوستی مانند روش FUT انجام نمیشود و صرفا فولیکول های مو به صورت گروهی و یا تک تک از پشت سر و نواحی اهدا کننده با ابزار مخصوص برداشته و در نواحی مورد نظر کاشته میشود. البته قبل از انتقال به قسمتهای کم پشت و یا طاس با سوزنهای مخصوص حفره های بسیار کوچک جهت قرار گرفتن فولیکول های مو ایجاد میشود.

کاشت مو FUT روش نوار

در این روش با ایحاد بی حسی یک نوار باریک از پشت سر برداشته میشوند. با برداشتن یک نوار در اندازه مناسب به هیچ وجه اسکاری ایجاد نمیگردد. مدت جراحی این روش در حدود ۸ ساعت است. نوار برداشته شده سپس به صورت گرافت های ظریف ۱ تا ۴ مو به برش داده میشوند. گرافت ها سپس در منطقه ی بدون مو جایگزین میشوند. در پایان جراحی یک پانسمان کوچک بر روی محلی که نوار از آن برداشته شده است، قرار میگیرد .

انتخاب روش مناسب کاشت مو

اگر به پزشک خود اعتماد دارید انتخاب روش را به عهده او بگذارید و خود را اذیت نکنید. به طور کلی بهترین انتخاب روش کاشت مو در افراد مختلف متفاوت میباشد. بسته به سن فرد، میزان کچلی و بانک مو توسط پزشک متخصص پوست مو و زیبایی تعیین میگردد. در کلینیک ارم تمامی روش های کاشت مو طبیعی (FIT FUT BHT) زیر نظر پزشک متخصص انجام میپذیرد.

مناسب ترین سن برای کاشت مو در مردان چه زمانی است؟

به زبان ساده بخوام بگم اینه که شما فرض کنید یک زمین کشاورزی دارید و یک تعداد بذر، در ریزش موی ارثی هورمونی ریشه بذرها مشکل دارن و اون بذرها از بین میرن و در عمل کاشت بذرها از ناحیه پشت سر که سالم هستن به ناحیه جلوی سر منتقل میشن.

 بهترین سن برای کاشت مو طبیعی چه زمانی است؟ 

متخصصین کلینیک ارم بر این باورند که زمانی که الگوی ریزش مشخص شده باشه یعنی زمانی که ما بتونیم حدس بزنیم کدوم بذرها سالم هستن کدوم ناسالم چون اگر بذرهای ناسالم را از پشت منتقل کنیم به جلوی سر باز هم میریزن. 

در متقاضیان جوان کاشت مو طبیعی، به ویژه اونهایی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند، ممکنه پیش بینی وضعیت و قدرت بانک مو غیرممکن باشه و در این سنین نمیتونیم بگیم که چه تعداد از فولیکول های بانک مو نسبت به ریزش مقاوم هستن و در آینده دچار ریزش نمیشند. تو سن های بالاتر، وضعیت ریزش مو تقریبا تثبیت شده یا قابل پیش بینی هست یعنی میتونیم تشخیص بدیم که بانک موی شما تعداد مناسبی از فولیکول های مقاوم را در اختیار دارد یا خیر. 

در کل بهترین سن برای کاشت مو بالای ۲۷ سال میباشد. در بعضی مواقع به دلایلی مثل از دست رفتن اعتماد به نفس فرد، از بین رفتن زیبایی بیش از حد برای افراد زیر ۲۵ سال هم کاشت انجام میشه.

مراقبت های قبل از عمل کاشت مو :

انتظاراتی واقع‌بینانه داشته باشید. بعید است که با کاشت مو بتوانید به تراکم زیاد مو یا موهایی پُر پشت دست پیدا کنید. مخصوصاً اگر موی کافی برای کاشت نداشته باشید. نتایج این درمان عمدتاً به ضخامت و تراکم موهای موجود شما بستگی دارد. گزارش‌هایی از عدم موفقیت این درمان نیز وجود دارد. گاهی جهت دستیابی به نتایج مطلوب باید تا ۳ بار عمل کاشت مو را انجام دهید.

هزینه کاشت مو طبیعی: 

متخصصین کلینیک ارم بر این باورند که هزینه این درمان به تکنیک استفاده شده، میزان ریزش مو، میزان شهرت و تخصص دکتر بستگی دارد. از آنجایی که کاشت مو طبیعی یک درمان زیبایی محسوب میشود تحت پوشش بیمه هم قرار نمیگیرد. گرچه که کاشت مو در نواحی که دچار سوختگی یا جراحت شده‌اند به نوعی بازسازی نواحی تحت درمان است و ممکن است هزینه زیادی را در بر داشته باشد.

کاشت مو طبیعی درمانی دائمی برای الگوی طاسی نیست. کاشت مو طبیعی میتواند نواحی که دچار طاسی و کچلی هستند را بپوشاند. اما نمی‌تواند از ریزش بیشتر موها جلوگیری کند.

اطلاعات کاملی را در مورد داروهایی که مصرف میکنید یا اخیراً مصرف کرده‌اید را در اختیار دکتر قرار دهید.

کاشت مو در مردان نتایجی فوری را در بر ندارد. حداقل ۹ ماه طول میکشد تا گرافت موهای کاشته شده ریشه زده و موها شروع به پُر شدن نمایند.

ممکن است پس از کاشت مو حرفه‌ای دچار عوارض جانبی این درمان شوید. برخی عادات مثل سیگار کشیدن هستند که خطر ابتلا به عوارض جانبی را افزایش میدهند.

ممکن است پس از عمل کاشت مو در مردان مجبور باشید تا برای مدت زمان مشخصی تحت درمان باشید. در واقع فقط کاشت مو کافی نمیباشد و شما باید ترمیم مو را نیز در مدت مشخص انجام بدید. به طور کلی کاشت و ترمیم مو برا آقایان الزامی میباشد یعنی هم کاشت انجام بدن و در مدت خاصی به ترمیم آن بپردازند.

 مراقبت های بعد از کاشت مو:

ممکن است پس از جراحی پوست سر و جمجمه شما خیلی حساس شود. ممکن است تا چند روز نیاز به مصرف مُسَکن داشته باشید. ممکن است دکتر از شما بخواد تا به مدت چند روز بانداژی را بر روی ناحیه تحت درمان ببندید. ممکن است برایتان آنتی‌بیوتیک یا داروهای ضد التهاب تجویز شود که باید تا چند روز آنها را مصرف کنید. اکثر افراد می‌توانند ۲ الی ۵ روز پس از عمل به سر کار خود باز گردند.

در ۲ الی ۳ هفته اول پس از جراحی، موهای کاشته شده میریزند. اما پس از چند ماه باید متوجه رشد موهای جدید شوید. اکثر افراد پس از ۶ الی ۹ ماه ۶۰% رشد موی جدید خواهند داشت. برخی دکترها برای رشد بیشتر موها پس از کاشت مو، ماینوکسیدیل (Rogaine) تجویز میکنند، اما میزان تاثیرگذاری آن دقیقاً مشخص نیست.

انواع روش های کاشت مو چیست ؟

برای کاشت مو طبیعی دو روش عمده FUT و FIT وجود دارد: 

در روش کاشت FUT، یک نوار باریک از پوست حاوی مو با عمل جراحی از ناحیه دهنده مو برداشته میشود. ناحیه دهنده مو یا ناحیه بانک مو، ناحیه ای از پشت و طرفین سر بیمار است که مستعد فرایند کچلی نمیباشد. پس از برداشت موهای ناحیه پشت و طرفین سر، موها به قسمت دچار کچلی منتقل میشود.

در روش کاشت دوم یا FIT فولیکول های مو، که هر کدام خود حاوی ۲ تا ۴ نخ مو میباشد. با ابزاری به نام پانچ و بدون برش های جراح از ناحیه بانک مو برداشته میشود. پس از برداشت موهای ناحیه پشت و طرفین سر، موها به قسمت دچار کچلی منتقل میشود.

Open chat
1
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام
چطور میتونم راهنماییتون کنم ؟