کلینیک ارم
کاشت مو در زنان کلینیک ارم

کاشت مو در زنان

کاشت مو در زنان، در حال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته است. این پیوند در نواحی مختلف از جمله سر، ابرو، مژه و نواحی اسکار قابل انجام است. روش FUT و FIT و BHT جزو رایج ترین روش های کاشت مو هستند. در صورت مشورت با متخصص میتوانید مناسب ترین را انتخاب کنید. در واقع فولیکولهای مو را به صورت تک تک و با همان حالت طبیعی میکارند. موهای کاشته شده همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد. 

کاشت و ترمیم مو برا خانم ها
روتین مراقبت از موهایتان را بشناسید

موهای خیستونو با کمک حوله مخصوص به لطافت و آرومی آبگیری کنید.

موهایتان را با هوا به طور طبیعی خشک کنید.

از شستن موها با آب گرم خودداری کنید.

هنگامی که موهایتان دو نم است از شانه استفاده کنید.

بعد از حمام، از شانه دندانه درشت استفاده کنید.

از دست زدن به موهایتان اجتناب کنید. 

از سرم مو استفاده کنید و روغن مو را فراموش نکنید.

چه عواملی خشکی مو را بر طرف میکند؟

بعد از حمام اجازه دهید موها خود به خود خشک شود. زیرا یکی از دلایل اصلی خشکی مو استفاده بیش از حد از سشوار می باشد.

از رنگ کردن، دکلره کردن، مجعد کردن و صاف کردن موها اجتناب کنید.

از استفاده بیش از حد از شامپوها خوداری کنید. افرادی که موهای خشک دارند، حداکثر دفعات استفاده از شامپو سه بار در هفته میباشد.

بعد از شامپو زدن و قبل از خروج از حمام ماسک مو استفاده کنید.

بعد از حمام و خشک شدن موها از روغن های مرطوب کننده استفاده کنید. 

کاشت موطبیعی برا خانم ها
آیا رنگ کردن موها باعث ریزش مو میگردد؟

علت ریزش مو پس از رنگ کردن موها، عمدتا آسیب به ساقه مو است. در رنگ موهای شیمیایی دو ماده آمونیاک و پر اکسید هیدروژن استفاده میشود. آمونیاک موجود در رنگ مو باعث حل شدن کراتین سطحی مو و پراکسید هیدروژن که در واقع همان مایع اکسیدان مورد استفاده است. باعث اکسید شدن و از بین رفتن یوملانین موجود در شافت مو میشود و مو را آماده پذیرش رنگ جدید میکند. در این فرایند ساقه مو نازک تر شده و آسیب نسبی میبیند و مستعد شکستگی میگردد. هر چه تغییر رنگ موی طبیعی به سمت رنگ روشنتری باشد، این آسیب شدیدتر است چون میزان و درصد اکسیدان مورد استفاده بالاتر بوده تا بتواند رنگبری بالاتری در مو ایجاد کند و به همین علت هر چه رنگ موی جدید روشنتر باشد، میزان آسیب ساقه مو بیشتر است و خطر ریزش، محتملتر است. 

کاشت مو در زنان به خصوص خانمهایی که به زیبایی اهمیت میدهند ضروری است. علاوه بر اینکه کاشت مو در زنان ضروری است. باید با مراجعه به متخصص پوست مو و زیبایی از ریزش و عوامل ریزش مو نیز مشاوره بگیرید.

هر آنچه که باید در مورد عوامل ریزش مو و تقویت مو بدانیم

ریزش روزانه تعدادی از موها برای همه افراد به صورت طبیعی وجود دارد. اما ریزش مو بیش از حد یک نگرانی بزرگ هم برای آقایان و هم برای خانم ها هست. طاسی به ریزش بیش از حد موی شمی شما اشاره کرد که میتواند ارثی و یا ناشی از مصرف بعضی از داروها باشد. ریزش مو همچنین میتواند علامتی از یک بیماری زمینه ای باشد. زنان، مردان و حتی کودکان ممکن است ریزش مو را تجربه کنند. روزانه ریزش ۵۰ تا ۱۰۰ مو برای ما طبیعی تلقی میشود. کاهش تراکم موهای سر، جزئی طبیعی از روند پیریست و با افزایش سن موها کم پشت میشوند. با این حال در صورتی که تجدید رویش موها از تعدادی موهای ریخته شده کمتر باشد و یا موهای جدید نازکتر از موهای قبلی باشند، شما دچار طاسی میشوید . 

۱- نوع آندرویک ( ارثی ) یا الگوی کچلی  

این نوع از ریزش مو میتواند در هر دو جنس رخ دهد. در این فرم، دوره رشد مو از ۲ تا ۳ سال کوتاه تر است و موها ضخیم و محکم نیستند. با هر چرخه از رشد مو، ریشه مو به سمت سطح پوست سر متمایل تر میشود و با شستشو و شانه کردن، راحت تر ریزش میکند. برخی از محققین نشان داده اند که توراث نقش کلیدی را در این نوع ریزش مو دارد. این روش به وسیله ی محلول ها و داروها ضد هورمون صورت میگیرد. ولی درمان طولانی مدت دارد و با قطع درمان ریزش ممکن است ادامه پیدا کند.  

۲- آلوپسی اسکار  

این نوع از ریزش مو دائمی ست و مشخصه آن التهاب فولیکول مو است. این نوع از ریزش مو خود به خود و به تنهایی رخ نمیدهد. معمولا در همراهی با بیماریهای پوستی از قبیل لیکن پلان و لوپوس مشاهده میشود. درمان این مدل ریزش مو به درمان بیماری زمینه ای بستگی دارد. 

۳-آلوپسی آره آتا  

یک اختلال خود ایمنی است اما علت دقیق آن ناشناخته است. تعداد کمی از بیماران ممکن است اختلالات دیگر خود ایمنی نظیر بیماری تیروئید را داشته باشند. محققین بر این باورند که برخی افراد به صورت ژنتیکی مستعد ابتلا به این وضعیت هستند. و در برخی دیگر، عفونت های ویروسی زمینه ساز این اختلال میشود. در این وضعیت بعد از درمان موهای شما مجددا رشد میکند اما ممکن است دوباره دچار ریزش و رویش دوباره شود. این وضعیت ممکن است چندین بار اتفاق بیافتد. در درمان این روش در موارد محدود لوسیون ها و تزریق داخل ضایعه میباشد. در موارد شدید درمانهای خوراکی نیز استفاده می شود. 

۴- تلوژن افلوویوم 

در این مورد، مو به طور ناگهانی و غیر منتظره میریزد. این زمانی ایجاد میشود که یک شوک عاطفی یا جسمی برای شما روی دهد و در نتیجه فولیکول های مو را به فاز استراحت میبرد. اما عموما در عرض چند ماه فولیکولهای مو مجددا فعال میشوند. بعد از فعال شدن فولیکولها موهای جدید شروع به رشد میکنند. تلوژن افلوویوم ممکن است به دلایل زیر اتفاق بیافتد: شوکهای عاطفی، تب بالا، کاهش وزن بیش از حد، جراحی. در این نوع ریزش موها بعد از چند ماه رویش مجدد دارند ولی می توان از مکمل ها نیز استفاده نمود. 

۵- آلوپسی کششی 

این نوع از ریزش مو زمانی روی میدهد که شما موهای خود را برای فرم دادن به آن بیش از حد بکشید. ریشه های مو کم کم ضعیف می شوند و می ریزند. 

۶-علل دیگر  

یکی دیگر از علت های بالقوه از دست دادن مو، تغذیه نامناسب است. مقادیر ناکافی پروتئین، آهن، یا ویتامین B12 در رژیم غذایی شما، میتواند باعث شود که شما ریزش مو را تجربه کنید. 

شرایطی مانند دیابت و لوپوس دو بیماری شناخته شده ای هستند که میتوانند باعث ریزش مو شوند. 

در طول زندگی یک زن، تغییراتی هورمونی در دوران بارداری، زایمان، پس از قطع قرصهای جلوگیری از بارداری، در شروع یائسگی و یا به دلیل یک غده تیروئید پر کار یا کم کار رخ میدهد. در طول بارداری، طبیعی است که موها پرپشت تر است، با این حال، بعد از زایمان ریزش و کم پشت شدن موها طبیعی است.  

فرم دادن موها بوسیله وسایل فر کننده، برس و شانه کردن بیش از حد اگر باعث آسیب به مو شود میتواند باعث ریزش مو شود. 

مواد شیمیایی برای رنگ کردن و حالت دادن موها می تواند باعث صدمه و ریزش موها شود. 

ریزش مو در مردان دلایل متفاوتی دارد که لازم است در مورد آنها اطلاعاتی کسب کنید. کچلی بیشتر در مردان رخ میدهد و بیشتر در اواخر دهه ی سوم و اوایل دهه ی چهارم اتفاق می افتد.

اگر فردی در سن پایین دچار ریزش مو شود ممکن است علت دیگری داشته باشد :

۱- برنامه غذایی ناسالم ۲- ورزش بیش از حد می تواند باعث افزایش میزان تستسترون و ریزش مو شود ۳- تزریق استرویید در بدنسازان ۴- استعمال دخانیات یکی از علت های مهم ریزش مو ۵- استفاده  از برخی از مواد حالت دهنده مو غیر استاندارد ۶_ رعایت نکردن بهداشت و دیر به دیر شستن موها ۷- استرس نقش بسزایی در ریزش مو دارد ۸- شانم زدن مهکم موها و استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو ۹- تریکوتیلومانیا یا اختلال کندن موها نیز یکی دیگر از علل ریزش مو می باشد. ۱۰- ریزش هورمونی یا ارثی که شایعترین علت ریزش مو در آقایان می باشد.۱۱- استفاده از کلاهک ایمنی بدون پوشیدن کلاه پارچه ای زیر آن که موجب آلودگی تعریق، عفونت و ریزش مو میشود.

در نظر داشته باشید ریزش مو تا حد زیادی قابل درمان میباشد ولی هر چه زودتر تشخیص داده شود و درمان شروع شود احتمال برگشت موها بیشتر است. کاشت مو در زنان امروزه مورد توجه بسیاری از خانم ها قرار گرفته و جهت ترمیم موهای استفاده میکنند. 

Open chat
1
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام
چطور میتونم راهنماییتون کنم ؟