کلینیک ارم

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو روشی نوین جهت رساندن مستقیم دارو به پوست میباشد. در این روش به دلیل تزریق مستقیم دارو به درون پوست جذب دارو نسبت به استعمال جلدی افزایش مییابد. در نتیجه دوز کمتری از دارو مورد نیاز است و در عین اثربخشی بیشتر عوارض داروها کمتر خواهد بود. 

مزوتراپی مو با دو مکانیسم اثر فیزیکی بر اثر ورود سوزن و اثر شیمیایی در نتیجه تزریق مواد موثر باعث کاهش ریزش مو میشود.

مزوتراپی مو
مزایای درمان ریزش مو با مزوتراپی مو

عوارض جانبی مانند آلرژی ها یا تداخل های دارویی را به حداقل می رساند.

در این درمان نیازی بیهوشی نیست.

بهبودی آن سریعا حاصل می شود و دوره نقاهت ندارد.

روشی امن و بی خطر و کاملا بدون درد می باشد.

این درمان موجب شده تا نیازی به کاشت مو طبیعی یا دیگر درمان های دردناک و گران قیمت نباشد.

مزوتراپی چه افرادی جواب نمیدهد؟

افرادی با ریزش موی ناشی از استرس.

افرادی با ریزش موی بعد از بارداری.

افرادی با ریزش موی سکه ای.

افرادی با مشکل ساقه ی مو.

افرادی با کاهش سرعت رشد مو.

مزوتراپی کلینیک ارم
درمان ریزش موی با مزوتراپی مو

برای درمان آلوپسی آره آتا که یک علت شایع ریزش مو است و معمولا باعث ایجاد نواحی کرد طاس روی پوست سر میشود. از درمان ترکیبی مزوارپیکه عبارت از وارد کردن مواد موثر شامل ویتامین ها، آمینواسیدها است. که این مواد به همراه مواد ضد التهابی استفاده میشود. در این روش ما از مزوتراپی مخصوص رشد مو همراه با داروهای ضد التهابی شامل تریامسینولون استوناید که کمک به کاهش التهاب و کمک به تحریک رشد مو میکند برای گرفتن بهترین نتیجه درمان استفاده میکنیم. 

هر آنچه باید درباره مزوتراپی بدانیم

مزوتراپی مو چیست؟

به شکل موفقیت‌آمیزی برای بازیابی کیفیت و رفع کم پشتی موها استفاده میشود. مزوتراپی همچنین کمک به رشد مجدد موهای زنان و مردانی که در ابتدای فرایند ریزش مو یا طاسی سکه‌ای قرار دارند استفاده میشود.

اکثر مشکلات ریزش مو ناشی از کمبود مواد مغذی مناسب، کاهش جریان خون به پوست سر و عدم تعادل هورمونی در اطراف فولیکول‌ها، خصوصاً تولید بیش از حد آندروژن ریزش موی DHT است.

برای درمان ریزش مو محلول مزوتراپی، که حاوی ترکیب خاصی از برخی مواد شیمیایی، مواد معدنی، آمینو اسیدها، ویتامین‌ها، اسیدهای هسته‌ای و کوآنزیم‌ها است، با دوزهایی که متناسب با نیازهای خاص بیمار تنظیم شده است، به پوست سر تزریق میشود. این روش درمانی به تدریج سطح هورمون‌ها را متعادل میسازد، که این باعث تداوم رشد موهای جدید میشود.

علل ریزش مو

برخی از علل ریزش مو عبارتند از: کاهش جریان خون در پوست سر. کمبود مواد مغذی ضروری و عدم تعادل هورمونی که بر فولیکول‌های مو تأثیر منفی میگذارد مانند تولید بیش از حد آندروژن ریزش موی DHT. خوشبختانه، با مزوتراپی مو می‌توان با سه مورد فوق مقابله کرده و علاوه بر کاهش ریزش مو باعث رشد موهای جدید نیز شد.

درمان ریزش مو و تقویت موها با مزوتراپی

مزوتراپی یک روش درمانی جایگزین است که برای درمان ریزش مو با الگوهای مردانه و زنانه به کار میرود. اثربخشی این روش از طریق تنظیم مقدارعوامل رشد، پروتئین‌ها و ویتامین‌ها در پوست سر بیمارانی است که دچار ریزش مو شده‌اند. بدون تردید، مزوتراپی امروزه به عنوان یکی از سریع‌ترین راهکارها برای درمان ریزش مو از طریق بازیابی تعادل هورمونی و غلبه بر تأثیر منفی هورمون دی‌هیدرو تستوسترون (DHT) بر ریزش موی سر شناخته میشود.

بازگشت دوباره موهای ریخته شده

در درمان ریزش مو به وسیله این تکنیک، دارویی که بیمار باید به صورت خوراکی مصرف کند، به صورت موضعی و در محل مورد نظر به فولیکول‌های مو تزریق میشود. در ریزش موی هورمونی و ریزش موی آقایان چون عامل این بیماری برای همیشه باقی میماند و از بین نمیرود. در این افراد از روش مزوتراپی به عنوان روش کمکی در کنار دیگر روش‌های درمانی میتوان کمک گرفت. ولی در ریزش مو ناشی از رژیم طولانی مدت یا اعمال جراحی که جذب دارو مختل میشود. به طور مثال جراحی روده که بخشی از روده را از مسیر جذب خارج میکنند و به همین علت بعد از مدتی دچار کمبود ویتامین به علت عدم جذب می‌شوند و از راه خوراکی قابل جبران نیست. مزوتراپی میتواند به این دسته از بیماران کمک بسیار زیادی در جلوگیری از ریزش مو بکند. علت به وجود آورنده ریزش مو قابل درمان است.

مکانیزم عمل مزوتراپی مو

در این روش از هر دو محرک فیزیکی (مکانیکی) و شیمیایی برای تقویت مو استفاده میشود. بسته به مشکل مورد درمان، دوزهای کوچکی از داروهای مختلف به نواحی معینی از پوست سر تزریق میشوند. این دوزها مثل یک گلوله دارویی عمل میکنند که مستقیماً به ناحیه مورد نظر از بدن انتقال داده می‌شود.

مکانیکی:

سوزن یک سوراخ ریز در پوست ایجاد میکند که محرک یک فرایند التیام است. پوست در واکنش به این آسیب کلاژن و الاستین تولید میکند، که دو عنصر کلیدی تشکیل دهنده ساختمان پوست هستند. از آنجا که این تزریقات باعث هیچگونه آسیب واقعی به کلاژن یا حذف آن نمیشوند. در نتیجه کلاژن‌ جدید به کلاژن موجود اضافه میشود.

شیمیایی:

ترکیبات فعال تزریق شده اندام‌های مورد نظر را تحریک میکنند. برای مثال، اگر گردش خون ضعیف باشد، از یک ماده گشاد کنند عروق استفاده میشود. در صورت وجود التهاب بیش از حد، از یک داروی ضدالتهاب (مثل سیلیکون ارگانیک) استفاده میشود. کیفیت مواد آن در درمان ریزش مو در زنان و مردان، از مهمترین موارد در این روش هست. میتوان ترکیب آمینو اسیدها، مواد معدنی، ویتامین‌ها و اسیدهای نوکلئیک تزریق شده را مطابق با نیازهای بیمار اصلاح کرد. روش مزوتراپی بی‌خطر، بدون درد و بدون هرگونه نیاز به تزریق بی‌حسی یا حتی تعویض لباس بیمار، انجام میشود.

در راه جلوگیری از ریزش مو ابتدا یک پماد بی‌حس کننده روی پوست سر مالیده میشود. بعد از ۴۵ دقیقه، قطرات کوچکی از داروها به تمامی ناحیه درگیر پوست سر تزریق میشود. این کار با یک سرنگ انسولین یا مزوگان انجام میشود. برای دیدن نتایج دست کم به ۴ تا ۵ سیکل نیاز است‌ و برای بدست آوردن نتایج دائمی، به ۶ تا ۸ جلسه نیاز است.‌

مزوتراپی مو برای چه کسانی مناسب نیست؟

این روش کاملاً بی‌خطر است. عوارض این روش بسیار کم بوده و هیچگونه منعی برای استفاده از آن وجود ندارد. البته کسانی که به داروهای مورد استفاده آلرژی دارند باید از آن اجتناب کنند. برای اطمینان از مناسب بودن راه های درمان ریزش مو برای بدن و پوست سرتان میبایست قبل از درمان با یک متخصص مو مشورت کنید. همچنین، اکیداً توصیه میشود یک تست آلرژی (حساسیت) هم انجام دهید تا مشخص شود که هیچ یک از اجزاء ترکیب مورد استفاده باعث واکنش‌های آلرژیک در شما نمیشوند. افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده کرده یا سابقه لختگی خون دارند میبایست به فکر گزینه‌های درمانی دیگری باشند. مناسب بودن این روش برای درمان ریزش مو در زنان و مردان، به مرحله ریزش موی آنها نیز بستگی دارد. اگر موی خیلی زیادی است دست داده باشید، ممکن است این روش چندان برایتان مؤثر نباشد. پس بهتر است قبلاً در این مورد با یک متخصص مشورت کنید. زنان باردار و شیرده هم نمیتوانند از مزوتراپی موی سر استفاده کنند.

اثربخشی مزوتراپی

نتایج درمان ریزش موی سر با این روش تحت شرایط بهینه، یعنی با انجام درمان‌های اصلاحی و تغذیه مناسب و ورزش، دائمی شده و تأثیر درمان حفظ می‌شود. به علاوه، اگر چه اکثر بیماران بعد از دو یا سه جلسه درمان ریزش موی سر با مزوتراپی مو نتایج ملموسی بدست می‌آورند. اما بیمارانی هم بوده‌اند که تنها بعد از یک جلسه بهبود قابل توجهی را در موهایشان مشاهده کردند. با این حال، در موارد شدید، بیماران برای مشاهده نتیجه به حدود ۵ جلسه نیاز دارند، که در طول یک دوره ۴ تا ۶ ماهه انجام میشوند. استفاده از مزوتراپی برای درمان ریزش مو مردان و زنانی که از آلوپسی آندروژنتیک رنج می‌برند شدیداً توصیه میشود.

Open chat
1
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام
چطور میتونم راهنماییتون کنم ؟