کلینیک ارم

لیزر صورت

لیزر صورت روشی برای کاهش لک روی سطح پوست است. در این روش، زنجیرهای مولکولی سلول های پوست آسیب دیده لایه به لایه برداشته میشود. و این برداشت لایه به لایه تا زمانی انجام میگیرد که ظاهر پوست یکنواخت نرم و صاف شود. لیزر پوست صورت به دلیل مزایای ضد پیری آن به عنوان جوانسازی پوست با لیزر معرفی میشود. همچنین به دلیل اینکه لایه های آسیب دیده پوست را جدا میکند، لیزر پیلینگ نیز نامیده میشود.

کاندیدای نامناسب لیزر صورت

افراد ابتلا به عیوب پوستی جزئی اغلب کاندیدای مناسبی برا لیزر جوانسازی صورت نمیباشند. افرادی با پوست بسیار تیره نیز ممکن است متقاضی مناسبی برای لیزر جوانسازی پوست نباشند به این دلیل که در فردی با پوست تیره رنگ دانه پوست بیشتری موجود است و نسبت به فرد با پوست روشن تر در معرض خطر بیشتر جذب انرژی لیزر است. این امکان در کلینیک ارم بوجود آمده که با استفاده از دستگاه لیزر، با سیستم خنک کنندگی بسیار عالی و پالس زمانی طولانی جهت خنک شدن پوست، افراد با پوست تیره نیز از درمان با لیزر سود ببرند. 

کاندیدای مناسب لیزر صورت

لیزر جوانسازی پوست روشی موثر برای بیماران مبتلا به خطوط، چین و چروک، دو رنگی پوست و یا زخم های سطحی صورت مانند اسکار و آکنه است که به درمان های ملایم تر پاسخ نمیدهند. متاقضی مناسب برای لیزر جوانسازی پوست صورت فردی است که پوست الاستیک و فاقد چربی دارد که مستعد ایجاد زخم پس از آسیب جزئی نباشد. افراد با رنگ پوست روشن تر متاقضی مناسبی برای استفاده از لیزر صورت است.

مزایای لیزر پوست صورت

مزایای لیزر پوست صورت شامل درمان های پیشرفته برای خطوط ریز و چین و چروک صورت و اصلاح زخم ها و اختلافات پوستی هست. نواحی درمان شامل: خطوط دور چشم، خطوط دور لب، خط خنده ، اسکار، از بین بردن جای جوش، برداشت خال و زگیل، دو رنگی پوست صورت و بسیار دیگر از عیوب پوست. لیزر صورت با ازبین بردن پوست آسیب دیده و نشان دادن ظاهری شفاف تر و جوانتر به عنوان روشی موثر که علائم افزایش سن و سایر آسیب های پوستی را بر طرف میکند، قابل استفاده است.

فواید لیزر موهای زائد صورت از نظر متخصصین کلینیک ارم

فواید: تحریک موهای در حال رشد، کاهش موهای زائد بدن به طور دائمی، شفاف تر و نرمتر شدن پوست، کاهش تحریک پوست، کاهش رشد موهای در حال رشد.

درد کمتر لیزر در برابر موم: انجام لیزر هم درد دارد و هم درد ندارد. از آنجایی که آستانه تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است، میتوان گفت که درد ناشی از لیزر مو هم در افراد مختلف متفاوت است.

صرفه جویی در زمان : روش لیزر درمانی بسیار سریع و قابل اعتماد است. به همین دلیل است که بیشتر افراد تمایل به لیزر درمانی دارند. روش لیزر درمانی بسیار سریع و قابل اعتماد است که وقت زیادی را برای از بین بردن موهای زائد بدن خود صرف کنید .

صرف جویس در هزینه موهای زائد: ابتدا افراد به خاطر هزینه های هنگفت دچار شک و تردید در انجام آن میشوند. ولی چون نتایج لیزر بلند مدت است و باعث کاهش رشد موهای زائد به مدت طولانی می شود هزینه ی آن قابل توجیح است.

لیزر موهای زائد به پوست آسیبی نمیرساند: یکی از فواید لیزر موهای زائد این است که پوستی صاف و یکدست برایتان به جا میگذارد.

اثر گذاری زیاد: بدون شک لیزر موهای زائد موثرترین روش رفع موی زائد بدن است. به جای اینکه مانند شیو کردن مو را از سطح پوست قطع کند یا مثل اپیلاسیون مو را از ریشه بیرون بکشد، فولیکول مو را از بین میبرد و باعث ماندگارترین نتایج میشود. 

در لیزر خبری از موی زیر پوستی نیست: یکی دیگر از فواید موهای زائد این است که با از بین بردن فولیکول های مو امکان ایجاد موی زیر پوستی از بین میرود.

آیا بعد از لیزر موهای زائد بر میگرده؟

بله در صورتی که فرد دچار بیماری های هورمونی و تیروئیدی باشد، امکان برگشت موهای زائد بعد از لیزر وجود دارد. همچنین رفع موهای زائد بدن به تعداد جلسات لیزر نیز بستگی دارد.

سه روز قبل از جلسه از مصرف این داروها اجتناب کنید:

۱- بعضی از داروها حساسیت پوستی را افزایش می دهند و حداقل سه روز قبل از قرار گرفتن در معرض لیزر باید مصرف آنها را متوقف کنید. یک مثال از آن داروهای ضد آکنه است.

۲- سایر موارد عبارتند از: آسپرین، ویتامین E، دیفرین، رتینول و رتینوئید، تازوراک، هیدروکینون، محصولات آلفا هیدروکسید، محصولات بتا هیدروکسی 

ریزش مو پس از لیزر: مو به مدت یک الی دو هفته پس از لیزر میریزد. در هر زمانی حدود یک سوم از مو در حال رشد است. حدود یک سوم در فاز استراحت بوده و یک سوم بطور طبیعی می ریزد. موهای در حال رشد در بهترین حالت قرار دارند تا بطور دائم بوسیله لیزر از بین بروند. این به این معنی است که در هر درمان در بهترین حالت به ده تا سی درصد از مو آسیب می زند. بنابراین بعد از ریزش مو ده تا سی درصد بطور دائم از بین خواهند رفت و بقیه بطور عادی یا نازکتر از قبل رشد می کنند. به طور میانگین پس از سه تا پنج جلسه، هفتاد تا نود درصد از موها به صورت دائمی کاهش میابد.

چرا لیزر روی موهای سفید تاثیر ندارد ؟

موهای سفید از نظر جنس و ظاهر با دیگر موها تفاوتی ندارد . اما هنگام لیزر ، عدم وجود ملانین یا رنگدانه در ریشه این موها اختلال ایجاد می کند و عملکرد لیزر تاثیر گذار نخواهد بود. انرژی اشعه لیزر توسط ملانین و یا قسمت رنگدانه ساز فولیکول جذب و باعث انهدام ریشه مو می شود . وقتی انرژی اشعه لیزر جذب نشود تاثیری روی از بین رفتن موهای زائد سفید نیز نخواد داشت.

آیا رنگ پوست بر لیزر تاثیر دارد ؟

بعضی این تصور را دارند که برخی از رنگ ها نمی توانند لیزر کنند یا بازدهی خوبی ندارد . دکتر حمید گودرزی متخصص کلینیک ارم معتقد است که این تصور غلط است و افراد با هر رنگ پوستی می توانند با استفاده دستگاه آیس پلاتینیوم که طول موج هایی مناسب برای تمامی پوست ها دارد ، از لیزر استفاده کرد، نتیجه بگیرند و اکثر افراد بعد از شش تا هشت جلسه، موهای زائد خود را از دست میدهند. نکته قابل توجه رعایت فاصله بین جلسات لیزر است که باید یکسان باشد.

آیا ماه گرفتگی با لیزر از بین میرود؟

بله در حال حاضر جهت درمان و رفع ماه گرفتگی لیزر pdl پیشنهاد میشود که این لیزر در کلینیک تخصصی ارم موجود میباشد و کلینیک تخصصی ارم اولین کلینیک در شیراز و جنوب کشور هست که دارای لیزر pdl میباشد.

 

Open chat
1
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام
چطور میتونم راهنماییتون کنم ؟