کلینیک ارم

لیزر زیر بغل

۱- بعد از گذراندن تنها ۴ جلسه لیزر زیر بغل، موهای زائد زیر بغل به طول دائم از بین خواهد رفت.

۲- از شکاف‌ها ، موهای زبر، موهای زیر پوستی، فولیکول‌های ضخیم، بریدگی‌ها و علائم تیغ نجات خواهید یافت.

۳- راحتی، آسایش و کاهش بوی زیر بغل را به ارمغان می آورد.

۴- پوستی صاف، نرم، یکدست و روشن در ناحیه زیربغل خواهید داشت.

دلایل نیاز آقایان به لیزر موهای زائد ؟

در نواحی مانند زیر بغل و کشاله ران، اگر بهداشت فردی رعایت نشود، به دلیل تعدد غدد عروقی ، بوی ناخوشایندی شخص و اطرافیان رو آزار میده. در آقایان به دلیل قوی بودن این غدد نسبت به خانم ها ، وسواس بیشتری در جهت حفظ بهداشت این نواحی میطلبه با لیزر موهای زائد نواحی که نام برده شد، شخص حس بهتر ، و صرف زمان کمتری رو برای شیو و اصلاح خواهد داشت و چون بوی زیر بغل به دلیل موی آن ناحیه ایجاد میشود با لیزر، بوی بد آن ناحیه نیز کمتر می شود .

آیا لیزر موهای زیر بغل ضرر دارند ؟

در ناحیه زیر بغل، علاوه بر رگهای خونی، غدد لنفاوی وجود دارند که نقش مهمی در کنترل و جلوگیری از انتشار عفونت ها و محدود کردن بد خیمی ها از سرایت به سایر نواحی ایفا می کنند. این ارگان ها در عمق چند سانتی متری از سطح پوست ناحیه زیر بغل قرار گرفته اند. توجه به جنس اشعه لیزر و قدرت نفوذ در هر چند میلی متر آن امکان آسیب رسیدن به غدد، لنفاوی زیر بغل منتفی است . بنابراین میتوان به جرات گفت لیزر موهای زائد زیر بغل هیچ گونه خطری ندارد.

لیزر زیر بغل ارم
نکاتی در خصوص لیزر موهای زائد

۱- حتما ۲۴ ساعت قبل از مراجعه لیزر ناحیه مورد نظر را با تیغ شیو نمائید .

۲- ترجیحا ۲۰ دقیقه قبل از مراجعه لیزر از پماد بی حسی موضعی استفاده نمائید .

۳- حتما و قطعا ۲ ماه بین جلسات لیزر و سولاریوم فاصله بیندازید .

۴- اگر قصد انجام لیزر و تتو را دارید توصیه می شود اول لیزر را انجام دهید تا به طرحتون آسیب نرسد .

۵- پس از اتمام هر جلسه لیزر استفاده از پماد زینک اکساید جهت رفع قرمزی و التهاب احتمالی پوست توصیه می شود .

۶- پس از اتمام هر جلسه دوش آب سرد بدون مواد شوینده تا ۲۴ ساعت توصیه میشود .

هر آنچه که باید درباره لیزر بدانیم

عوامل تاثیر گذار بر نتیجه لیزر عبارتند از :

جنسیت فرد: آقایان به دلیل وجود هورمون های مردانه نیاز بخ تعداد جلسات بیشتری نسبت به خانم ها دارند.

سن فرد: به دلیل ثبات هورمون ها، افراد بالای ۱۸ سال جوابدهی بهتری نسبت به لیزر موهای زائد دارند.

تجربه اپراتور: تجربه و تخصص اپراتور دستگاه در تنظیم مشخصات دستگاه متناسب با ویژگی های فرد تحت درمان، در نتیجه درمان بسیر موثر است .

مشکلات هورمونی: وجود مشکلات هورمونی تا حد زیادی از اثر بخشی لیزر موهای زائد میکاهد.

ضخامت مو در ناحیه تحت درمان: جواب دهی لیزر در تمامی نواحی یکسان نیست. برای صورت به دلیل وجود موهای کرکی به جلسات بیشتری نیاز است اما زیر بغل سریعتر به درمان پاسخ می دهد. 

کیفیت دستگاه لیزر: استفاده از دستگاه لیزر معتبر و با کیفیت از تعداد جلسات درمان می کاهد. دستگاه لیزر معتبر احتمال باز گشت موها را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

رنگ موها: هر چه رنگدانه های مو بیشتر و تیره تر باشد سریعتر از بین میرود .

رنگ پوست: افراد با پوست هایی روشن تر جواب دهی بهتری به لیزر مو زائد خواهند داشت.

متقاضیان مناسب برای درمان از دید دکتر حمید گودرزی متخصص کلنیک ارم 

هر کس که از موهای زائد زیر بغل رنج می‌برد می‌تواند متقاضی انجام لیزر موهای زائد زیر بغل باشد  لیزر موهای زائد برای برخی از افراد سریع‌تر جواب می‌دهد. لیزر جذب رنگدانه‌های مو می‌شود. افرادی که موهای زبر، تیره و رنگ پوست متعادل دارند با لیزر به بهترین نتیجه خواهند رسید . البته شایان ذکر است که لیزر موهای زائد برای افرادی که مشخصات فوق را ندارند نیز تاثیر خودش را دارد. یعنی افرادی که موهای روشن‌ و نازک دارند نسبت به افراد با موی تیره ممکن است نیاز باشد تعداد جلسات درمانی بیشتری را بگذرانند. بعد از تمام شدن دوره درمان ۸۰ تا ۱۰۰ درصد موهای زائد در قسمت‌های تحت درمان از بین می‌رود .

درمان لیزر موهای زائد زیر بغل

  قبل از درمان : 

از وکس یا موم انداختن موهای منطقه مورد درمان از ۶ هفته قبل از شروع درمان موهای زائد با لیزر، می‌بایست خودداری کرد. زیرا در هر کدام از این روش‌ها، ریشه مو موقتا برداشته می‌شود در حالی که لیزر برای از بین بردن مو. ریشه موها را هدف قرار می‌دهد. اما تراشیدن موها قبل از لیزر مشکلی ندارد و در روزهای قبل از درمان می‌توانید براحتی موهای خود را بتراشید.

سعی کنید ۶ هفته قبل و بعد از درمان با لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرد زیرا نور خورشید اثر درمانی لیزر را کم می‌کند و از سویی عوارض جانبی بعد از لیزردرمانی را ایجاد می کند . چنانچه دوره برنزه شدن را به تازگی طی کرده‌اید و یا در حال گذراندن آن هستید، تا سپری شدن زمان لازم، درمان از طریق لیزر را شروع نکنید. 

در حین انجام روند درمانی:

قبل از هر چیز، می‌بایست موهای ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار بگیرد به طور کامل تراشیده شود. برای شروع پروسه درمان از شما خواسته میشود عینک‌های مخصوص جهت محافظت از چشم‌هایتان را استفاده کنید. شدت و انرژی لیزر با توجه به رنگ پوست، رنگ مو، ضخامت و محل رویش موهای زائد تحت درمان تنظیم میشود. جهت محافظت از سطح خارجی پوست از خنک‌کننده بر روی پوست شما استفاده میشود. ناحیه زیر بغل بخش کوچکی است که لیزر آن کمتر از نیم ساعت وقت میگیرد. 

بعد از درمان:

بعد از انجام لیزر موهای زائد، پوست شما ممکن است قدری قرمز به نظر برسد. کمپرس‌های خنک کننده و مرطوب کننده‌هایی که متخصصان کلینیک ارم به شما پیشنهاد می‌کنند به کاهش آن کمک خواهد کرد. حتما بعد از درمان جهت جلوگیری از تغییر رنگ در نواحی درمان شده از کرم‌های ضدآفتاب مناسب استفاده کنید. 

آیا این روش درمانی درد دارد؟

لیزر موهای زائد نور ساطع می‌کند که شما ممکن است فقط قدری احساس سوزش در زمان پرتاب نور داشته باشید. برخی از افراد تحت درمان لیزر این پروسه را قدری ناراحت‌کننده و گاها دردناک توصیف می‌کنند. که البته با سیستم‌های پیشرفته خنک‌کننده لیزر که در دستگاه لیزر موهای زائد کلینیک فوق تخصصی ارم موجود است. میزان ناراحتی ناشی از درمان لیزر به حداقل می‌رسد و کاملا تسکین می‌شود .  

چند جلسه درمانی نیاز است؟

برای گرفتن نتیجه دقیق و کامل جهت رفع موهای زائد به روش لیزر درمانی لازم است. در دوره‌های ۴ تا ۸ هفته‌ای این پروسه تکرار شود. برخی از افراد ممکن است بعد از یک یا دو جلسه درمان به نتیجه دلخواه برسند. اما به طور معمول نیاز به ۳ تا ۵ جلسه لیزردرمانی برای هر فرد است . 

عوارض لیزر زیر بغل : 

• خارش یا بی‌حسی

• قرمزی حداکثر ۳ روز

• تورم در اطراف فولیکول‌های مو حداکثر ۳ روز

Open chat
1
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام
چطور میتونم راهنماییتون کنم ؟