کلینیک ارم
لایه برداری پوست

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی پوست روشی برای لایه برداری پوست است که در آن از محلول شیمیایی روی پوست استفاده میشود تا لایه های بالایی پوست برداشته شود. پوستی که بعد از لایه برداری شیمیایی رشد میکند نرم تر و جوان تر خواهد بود. لایه برداری شیمیایی پوست با عمق کم، بافت پوست را تقویت میکند و چروک های صورت را کاهش میدهد. نتایج لایه برداری پوست ابتدا خیلی واضح نیست اما با تکرار درمان مشخص تر خواهد شد.

لایه برداری شیمیایی

عملکرد لایه برداری شیمیایی

یک محلول شیمیایی روی پوست قرار داده میشود و به آن اجازه داده میشود که خوب در آن نفوذ کند. پس از گذشت یک تا ۱۴ روز، بر حسب اینکه محلول تا چه عمقی در پوست نفوذ کرده باشد، لایه های پوست برداشته میشود. این پروسه بخشی از پوست را را به روشی کاملا کنترل شده تخریب می کند تا پوست جدید بتواند به جای آن رشد کند.

لایه برداری به منظور رفع چین و چروک های صورت، تغییر رنگ پوست و روشن شدن پوست و رفع اسکار، بیماری زمینه ای پوستی مثل آکنه انجام میشود و عموما میتواند به تنهایی یا همراه با سایر روش های جوانسازی پوست انجام میشود.

مزایای لایه برداری شیمیایی

جوان کردن پوست اطراف چشم ها و دهان و به طور کلی در نا حیه صورت، گردن، دست ها، بازو وسینه.

کاهش جای باقیمانده از جوش یا زخم بر روی دست. 

از بین برد اثرات باقیمانده از جراحت های پوستی.

کاهش خطوط و چین و چروک های پوست.

از بین بردن مشکلات مربوط به تغییر رنگ پوست.

از بین بردن لکه های ایجاد شده بر روی پوست.

لایه برداری شیمیایی کلینیک ارم
از لایه برداری شیمیایی در در درمان چه مواردی استفاده میشود؟

درمان آکنه التهایی و آکنه غیر التهایی 

درمان جوش سر سیاه

درمان قرمزی بعد از آکنه

 درمان روز اسه التهابی 

درمان کومدون ها

انواع لایه برداری شیمیایی

لایه برداری سطحی 

خفیف ترین نوع لایه برداری است که میتوان آن را روی همه پوست اعمال کرد. در لایه برداری سطحی معمولا از مایعی استفاده میشود که حاوی اسید بسیار رقیق و ملایم است که در اکثر موارد اسید گلیکولیک میباشد. گاهی اوقات نیز از یخ خشک یا دی اکسید کربن جامد استفاده میشود.

لایه برداری متوسط 

این نوع لایه برداری نسبت به لایه برداری سطحی عمیق تر در پوست نفوذ میکند و منجر به سوختگی درجه دو پوست میشود. اسید تریکلورواستیک مهمترین عامل و ماده TCA لایه برداری است که در لایه برداری متوسط از آن استفاده میشود. این لایه برداری را میتوان با استفاده از محلول های مختلف شیمیایی انجام داد که در آخر از TCA استفاده میشود.

لایه برداری عمیق

این لایه برداری در لایه های مختلف پوست رسوخ میکند و سوختگی درجه دو در پوست ایجاد میکند. این نوع لایه برداری فقط بر روی پوست صورت میگیرد. ممکن است از لایه برداری عمیق برای پوست های تیره تر استفاده نشود چون باعث چروک شدن پوست میشود. در اکثر موارد این لایه برداری فقط یک مرتبه صورت میگیرد.

Open chat
1
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام
چطور میتونم راهنماییتون کنم ؟