کلینیک ارم
جراحی پلک فوقانی

جراحی پلک فوقانی (بلفاروپلاستی)

جراحی پلک فوقانی (بلفاروپلاستی)،یکی از اعمال در جهت زیبایی است که جهت برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافه پلک انجام میشود. افتادگی پلک به مرور زمان و با افزایش سن یا به علت عوامل ژنتیکی ممکن است ایجاد شود. این حالت علاوه بر تاثیرات منفی که در زیبایی چهره افراد ایجاد میکند ممکن است به مرور زمان در بینایی نیز تاثیرات منفی گذاشته و افرادی که دچارافتادگی پلک هستند، مشکلات تاری دید نیز پیدا کنند.

جراحی پلک فوقانی (بلفاروپلاستی)
مراحل انجام جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

مرحله اول با سوزاندن و بستن عروق خونی. در این روش از دو جهت میتواند به بهبود نتایج بلفاروپلاستی کمک کند. در ابتدا نبود خون اضافه روی ناحیه دید شفاف تری به جراح داده و به همین دلیل نتایج دقیق تری به دست می آید. مرحله دوم از آنجا که خون کمتری از بافت در ناحیه تحت درمان از دست میرود. بنابراین در این مرحله کبودی و تورم کمتری هم وجود دارد. به طور کلی هر چه خونریزی بیشتری در طی عمل جراحی وجود داشته باشد، کبودی بیشتری ایجاد می شود. جراح میتواند با به حداقل رساندن میزان خونریزی، اطمینان حاصل نماید که میزان تورم و کبودی در کمترین حالت ممکن است.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

قبل از عمل جراحی یک معاینه دقیق چشم ضروری است. تعیین قدرت بینایی، بررسی وضعیت لایه اشکی، بررسی حرکات چشم و اعصاب حرکتی و حسی چشم و صورت، بررسی وضعیت ابروها و قرینه بودن آنهااز جمله معایناتی است که باید انجام شوند. محل برش و بخیه ها با پماد چرب میشود و نیازی به پانسمان و بسته شدن چشم وجود ندارد. معمولا ورم و کبودی پس از چند روز به حداکثر میرسد. در نتیجه ورم و کبودی ظرف ۲ تا ۴ هفته بر طرف میگردد. تا یکی دو هفته پس از عمل پلک ها ترشحات خفیف یا حالت چسبندگی دارند. مصرف قطره های مناسب به رفع این حالت کمک میکند.

بلفاروپلاستی
مزایای روش بلفاروپلاستی

۱- عدم نیاز به بیهوشی و درد اندک.

۲- دوره استراحت کوتاه و بهبودی سریع.

۳- احتمال کمتر ایجاد اسکار.

۴- کاهش احتمال خونریزی و کبودی بعد از عمل.

یکی از مهمترین مزایای جراحی پلک فوقانی در کلینیک ارم سابقه ده ساله متخصصین کلینیک میباشد.

هر آنچه که باید درباره جراحی پلک فوقانی (بلفاروپلاستی) بدانیم

از مشکلات رایج که با افزایش سن به مرور زمان بوجود می آید، شل شدن و افتادگی پوست میباشد. این عارضه گاها در ناحیه ی پلک بالایی بوجود می آید و بعضی افراد نیز به صورت ژنتیکی و مادر زادی دارای پلک افتاده هستند. عدم درمان این مشکل علاوه بر تاثیرات منفی فراوانی که بر زیبایی صورت دارد، باعث اختلال در عملکرد بینایی چشم ها، ایجاد آستیگماتیسم و سردردهای مزمن میشود. لذا تشخیص و درمان این عارضه در ابتدا بسیار مهم و ضروری است. این موضوع ممکن است ببه دلایل متفاوتی بوجود آید: 

گاهی اوقات به دلیل وجود پوست اضافه در پلک بالایی این عارضه بوجود می آید و بعضا بدلیل موقعیت غیر استاندارد حاشیه یپلک ها، به مرور زمان افتادگی پلک با درجات متفاوتی ایجاد میشود. این اختلال مادر زادی است اما گاها در افراد بالغ نیز به مرور زمان خود را نشان میدهد. 

برای درمان افتادگی پلک، روش های جدید متعددی وجود دارد. متخصصین کلینیک ارم از بهترین و کار آمدترین متد برای از بین بردن این عارضه استفاده میکنند. از جمله تکنیک های کاربردی در این عارضه بلفاروپلاستی و پلاسماجت می باشد.

عمل جراحی زیبایی پلاستیک پلک ها که اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده میشود برای برداشتن پف پلک ها و پوست اضافی آنها طراحی شده و هدف اصلی آن جوان ساختن چهره افراد است.

چه کسانی کاندید عمل جراحی زیبایی پلک هستند؟

بهترین کاندیدهای جراحی زیبایی پلک، کسانی هستند که حداقل ۳۵ سال سن دارند و آویزان شدن پوست پلک یا پف زیر چشم باعث تغییرات ناخوشایند در چهرهدآنها شده است.

جراحی در کلینیک ارم چگونه انجام می شود؟

معمولا جراحی به صورت سر پایی انجام و نیازی به بستری شدن ندارد. تقریبا همیشه جراحی با بی حسی موضعی انجام میشود. در موارد بسیار استثنایی بسته به وضعیت بیمار و صلاحدید پزشک، ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش گردد.

چه زمانی می توان فعالیت های عادی و روزمره را از سر گرفت؟

اکثر افراد پس از یکی دو روز میتوانند مطالعه کرده یا تلویزیون تماشا کنند . از ۵ تا ۷ روز که همه بخیه ها برداشته شدند و محل زخم تقریبا جوش خورد میتوان فعالیت های شغلی را از سر گرفت.

بلفاروپلاستی یا عمل جراحی زیبایی پلک ها، میتوان تاثیر شگفت انگیزی روی کل صورت داشته باشد. بیماران با حذف افتادگی پلکها زیر چشم میتوانند جوانتر نظر برسند و درخشش چشمانشان را به دیگران نشان دهند.

آیا این روش را با لیزر یا به صورت سنتی انجام دهند؟

همانند بسیاری از انواع جراحی های زیبایی، بلفاروپلاستی به طور سنتی شامل استفاده از تیغ جراحی برای ایجاد برش و جدا کردن بافت های اضافی است. بلفاروپلاستی با لیزر روشی انقلابی در جراحی پلک است و به دلیل مزایای شگفت انگیز خود به سرعت در حال کسب محبوبیت بیشتری نسبت به روش سنتی است.با استفاده از لیزر در بلفاروپلاستی میتوان نتایج بهتری به دست آورد و دوره درمان کوتاه تری داشت.

آیا نتیجه بلفاروپلاستی دائمی است؟

با تو جه به سن فرد، قوام پوست، مهارت و تکنیک جراحی، تا سال های طولانی باقی خواهد ماند.

Open chat
1
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام
چطور میتونم راهنماییتون کنم ؟