کلینیک ارم
تزریق ژل کلینیک ارم

تزریق ژل

تزریق ژل، موادی هستند که جهت حجم دهی در فرو رفتگی های پوست، چروک های پوستی و یا رفع گودی ها استفاده می شوند. 

از کاربدهای شایع آن برجسته کردن لب و گونه ها، پر کردن خطوط خنده، اصلاح فرو رفتگی های بینی و خطوط اخم عمیق و فرو رفتگی های زیر چشم است.

ژل ها انواع گوناگون با ماندگاری متفاوت دارند. شایعترین ژل های موجود در بازار هیالورونیک اسید است. بهتر است هنگام تزریق ژل ها حتی تحت نظر متخصص، نام ژل و نوع موقت یا دائم بودن آن را جویا شده و از بی ضرر بودن و تایید آن توسط سازمان FDA اطمینان حاصل کنید.

تزریق ژل

فیلرهای (ژل های) موقتی

فیلرهای موقت اغلب برای برجسته کردن گونه، لب و چروک های سطحی پوست کاربرد دارد و به دو گروه تقسیم می شوند:

فیلرهای ساخته شده از کلاژن و فیلرهای ساخته شده از اسید هیالورونیک.

اغلب فیلرهای موقتی موجود در بازار از جنس اسید هیالورونیک ساخته شده اند. این ماده از جنس یک پروتئین طبیعی موجود در بدن می باشد و در گذر زمان و همراه با افزایش  میزان آن در بدن کاهش می یابد. اغلب این فیلرها دارای ماندگاری ۶-۱۲ ماه هستند. 

فیلرهای نیمه دائمی و دائمی

فیلرهای نیمه دائمی برای درمان خطوط عمیق تر صورت استفاده میشوند. فیلرهای نیمه دائمی باعث تحریک کلاژن سازی می شوند و پس از مدتی اثرات خود را نشان  می دهند. معمولا طول اثری حدود ۱/۵ تا ۲ سال دارند.

فیلرهای دائمی به خاطر عوارض احتمالی کمتر مورد استفاده قرار میگیرند. تمامی فیلرهای پر کننده های دائمی فرد مورد استفاده را در معرض خطراتی چون جا به جایی دارو قرار میدهند. حتی در صورت تخلیه فیلر دائمی توسط پزشک، پوست دچار پستی و بلندی و حالت غیر یکنواخت میشوند و این یکی از مهمترین عوارض تزریق فیلر میباشد.

تزریق ژل کلینیک ارم

کاربرد های تزریق ژل

مهمترین کاربرد تزریق ژل در پوست، پر کردن چین ها و چاله های عمیق در پوست است. برای خط خنده، خط غم، خطوط عمیق در ناحیه اخم، چین های عمیق در اطراف چشم است. فیلرها همچنین برای ضخیم و حجیم کردن لب ها و بهتر کردن ظاهر زخم های فرو رفته نیز بکار میروند. از دیگر کاربدهای آن، که این روزها بسیار کاربرد دارد میتوان به مواردی چون تزریق به پیشانی، لب، زیر چشم، باسن، سینه، واژن، بینی، چانه، اطراف چشم، زانو، پشت پلک، پشت دست ها، زاویه سازی فک و غیره میباشد. 

هر آنچه که باید در مورد تزریق ژل بدانیم

با بالا رفتن سن ماهیچه‌های صورت ضعیف‌تر شده است. تولید کلاژن در پوست کاهش یافته و چین و چروک‌ها پدیدار میشوند. طبیعتاً صورت چربی‌های زیرپوستی و زیرساخت‌های استخوانی خود را از دست میدهد. به مرور زمان ساختارهای پشتیبان صورت که کانتورهای طبیعی صورت را شکل میدهند نیز تحلیل میروند. در نتیجه پوست صورت شُل شده، خطوط و چین و چروک‌ها شکل گرفته. حجم صورت کاهش پیدا کرده و ساختار استخوانی صورت آشکارتر و باعث جوانسازی پوست میشود. به علاوه عضلات صورت نزدیکتر به سطح پوست کار می‌کنند. بنابراین خط خنده، خط اخم، خطوط پنجه‌کلاغی و غیره برجسته‌تر میشوند. با از دست رفتن حجم صورت پوست نیز کمی آویزان میشود. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، وراثت و شیوه زندگی عوامل دیگری هستند که بر روی این تغییرات اثر میگذارد. بسیاری افراد از بروز چین و چروک‌ها ناراحت میشوند. سعی میکنند تا با پیگیری روندهای درمانی زیبایی مانند تزریق را کاهش داده و یا از بین ببرند.  

 نکات قبل از تزریق ژل از نظر متخصص کلینیک ارم :

اگر تزریق به درستی انجام بگیرد در مقابل آینه به خود لبخند خواهید زد و لذت خواهید برد. اما اگر درست انجام نشود از چهره خود رضایت نداشته و ممکن است دچار افسردگی شوید. تصور کنید به دلیل اینکه متخصص، ژل را در منطقه درستی تزریق نکرده ظاهری غیرمتعارف و ترسناک پیدا کنید! تزریق فیلر یا به عنوان روشی مستقل به کار رفته (که غیرجراحی است) و یا ممکن است در ترکیبی با یک جراحی زیبایی دیگر به کار رود که هدف از این کار دستیابی به نتایجی دقیق‌تر در جوان‌سازی پوست است.

فیلرها به وسیله سوزن یا کانولا در نواحی مختلف صورت و در لایه‌های مختلف پوست تزریق میشوند. فیلرهای پوستی حجم دهندگانی (محلول‌های مایعی) هستند که از طریق تزریق‌های کوچک به درمیس (پوست) وارد میشوند. پس فهم آناتومی صورت بسیار مهم است. سختی تزریق به آناتومی صورت هر فرد بستگی دارد. متخصص معمولاً از سوزن‌های بسیار ریز یا میکرو کانولاها جهت تزریق فیلر موقت به پوست استفاده می‌کند. متخصص باید بتواند تشخیص دهد که شریانها و رگهای خونی شما کجا هستند و این همیشه کار ساده‌ای نیست.  

چرا تزریق ژل نیازمند متخصص پوست و مو هست؟

اگر ژل تزریقی وارد شریانها و رگهای خونی شما شود میتواند آسیب‌هایی جدی را به بار بیاورد و ممکن است برخی از عوارض آن کشنده باشند. بنابراین باید اهمیت انتخاب یک متخصص با تجربه، ماهر و دارای صلاحیت را درک کرده و از خطرات و ریسک‌های تزریق ژل نیز آگاه شوید. انتخاب استراتژی تزریق صحیح توسط متخصص که شامل نوع فیلر، حجم مورد استفاده آن، نحوه تزریق و محل تزریق میباشد. جهت دستیابی به نتایجی خوب بسیار اهمیت دارد. به علاوه استراتژی‌های زیادی جهت تزریق و میزان آن وجود دارند. تنوع زیادی در برندهای فیلر و کیفیت برندها وجود دارد و در خود هر برند هم فیلرهای متفاوتی برای کاربری‌های متفاوت تولید میشوند. مثلاً از فیلرهای نرمتر برای لب‌ و از فیلرهای سفت تر برای چانه یا گونه استفاده میشود. کیفیت برندهای تولید فیلر بسیار متفاوت است. همچنین ژلها و فیلرهای تقلبی در بازار زیاد شده‌اند که با عنوان “فیلرهای ارزان” تبلیغ میشوند و افراد غیرمتخصص آنها را تزریق میکنند. به علاوه فیلرهای پوستی اغلب کیفیت هایی منحصر به فرد دارند و هر کدام برای مصارف و کاربردهای خاص خود تولید شده‌اند. پس همیشه باید از متخصص خود بپرسید که از چه نوع برند فیلری استفاده می‌کند و کیفیتش چگونه است. دقت داشته باشید که فیلر مورد استفاده حتماً برندی مشهور و قابل اطمینان باشد.

Open chat
1
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام
چطور میتونم راهنماییتون کنم ؟