کلینیک ارم

تزریق چربی

تزریق چربی به فرایندی میگویند که طی آن بافت چربی زیر جلدی از یک ناحیه بدن خارج شده و به یک ناحیه دیگر منتقل می شود. چربی از بدن خود فرد به دست می آید، بنابراین هیچ نوع واکنشی آلرژیک و حساسیتی نسبت به آن وجود نخواهد داشت. هدف عمده از تزریق چربی حجم دهی و افزایش سایز در ناحیه تزریق است هر چند گاهی از تزریق برای اهداف دیگری مانند کمک به بازسازی بافت آسیب دیده، جوانسازی پوست و درمان ریزش مو استفاده می گردد.

مزایای تزریق چربی

تغییر شکل و بدشکلی های به وجود آمده در بدن می تواند اصلاح شود.

چربی انتقال یافته به ناحیه صورت می تواند در دراز مدت دوام داشته باشد.

چربی برداشته از قسمت دیگر بدن شما، ایمن ترین پر کننده است.

 ظاهر زیبا که باعث افزایش اعتماد بنفس شما خواهد شد.

بدن شما نیازی به انطباق با یک ماده خارجی دیگر ندارد.

بافت پوست را بهبود میبخشد. 

جوانسازی پوست.

نواحی قابل استفاده برای تزریق چربی

فرم دهی نواحی مختلف صورت از جمله گونه و چانه.

جوانسازی دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست.

پر کردن جای زخم فرو رفته و سوختگی.

 افزایش سایز سینه و بازسازی سینه.

پر کردن گودی زیر چشم.

فرم دهی باسن. 

 ناحیه تناسلی.

تزریق چربی کلینیک ارم

ماندگاری تزریق چربی

 ماندگاری مرحله ۱

در عمل تزریق بافت زنده از یک محل به محل دیگری از بدن جا به جا میگردد. طبیعی است که در این فرایند درصدی از سلول های چربی از بین میروند، سپس سلول های باقی مانده شروع به افزایش حجم می نمایند. این پروسه چندین ماه زمان نیاز دارد. 

ماندگاری مرحله ۲

با توجه به از بین رفتن درصدی از سلول های چربی طبیعی است که برای رسیدن به نتیجه نهایی و دلخواه نیاز به چندین مرحله تزریق میباشد. دوام نهایی تزریق به فاکتور های مختلفی مانند متابولیسم بدن ، عدم کاهش وزن بعد از تزریق، تغذیه مناسب و غیره بستگی دارد

در مورد تزریق چربی پوست چه میدانید؟

یکی از رایج ترین نشانه های پیری کاهش حجم چربی صورت است. در طی فرایند طبیعی پیری ، کلاژن و الاستی صورت شروع به شکست و کاهش یافتن می کنند. با گذشت زمان تخلیه چربی زیر جلدی باعث ظهور خطوط، چین و چروک و حفره های صورت و همچنین گونه های فرو رفته و نازک شدن لب ها می شود.

در حالی که امروزه طیف گستره ای از ژل پر کننده پوستی وجود دارد ، تزریق چربی، یک راه عالی برای استفاده از چربی طبیعی خود فرد به عنوان یک پر کننده پوستی موثر است که هیچ گونه خطر آلرژیک و یا واکنش نامطلوب به یک ماده خارجی ندارد.

هدف از تزریق بازگرداندن این حجم از دست رفته به نواحی صورت از جمله زیر فک ، منطقه غبغب، گردن، برجسته کردن لب ها و گونه ها و همچنین به اطراف بینی و خط اشک و پلک بالا است.

تزریق را می توان به همراه لیپوساکشن یا لاغری شکم استفاده کرد. چربی برداشته شده به خوبی از نظر ایمنی و طبیعی بودن میتواند پوست شما را پر کند و پوست دارای خطوط و چین و چروکهای ناخواسته را صاف میکند و باعث جوانسازی پوست می شود . از آنجا که استفاده از چربی به عنوان جایگزینی برای ژلهای پر کننده است، همان کار پر کنندگی را انجام میدهد اما اثرات آن برای مدت زمان طولانی در پوست باقی میماند. یک جراح ماهر می تواند با استفاده از این روش تمام قسمتهایی از پوست را که حجم خود را از دست داده است ، پر کند و نتیجه نهایی بهتر از سایر پر کننده ها باشد، و حجم طبیعی را برای داشتن یک ظاهر زیبا و جذاب برای شما فراهم کند.

عوارض تزریق چربی 

با توجه به تهیه چربی از بدن خود فرد احتمال ایجاد واکنش های افزایش حساسیت بسیار نادر است.

احتمال ایجاد کبودی و غیر قرینگی در حین تزریق وجود دارد.

شایع ترین عارضه تزریق همان کاهش ماندگاری آن در بعضی از افراد است.

مراحل تزریق چربی 

مرحله اول: تزریق ماده بی حسی یا تومسنت در محل کشیدن چربی.

مرحله دوم: برداشت یا هاروست.

مرحله سوم: آماده سازی.

مرحله چهارم: تزریق در محل مورد نظر. 

Open chat
1
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام
چطور میتونم راهنماییتون کنم ؟