کلینیک ارم
تزریق بوتاکس کلینیک ارم

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک نوع سم به نام بوتولینوم است. که تزریق آن در زیر پوست، سبب فلج شدن عضلات آن ناحیه و از بین رفتن چین و چروک صورت خواهد شد. که ظاهری جوان تر را برای مدتی ایجاد خواهد کرد. اثرات بوتاکس بسته به تزریقات قبلی بین ۴ تا ۶ ماه به طول می انجامد و به طور متوسط هر ۴ تا ۶ ماه یکبار تجدید می شود که در صورت عدم تمدید بوتاکس، پوست فقط به حالت قبل بر خواهد گشت و حتی امکان دارد پس از چند مرتبه تزریق بوتاکس، مقداری از چین و چروک ها کمرنگ تر هم شوند. تزریق بوتاکس بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه به طول می انجامد و شروع اثر آن بین ۴ تا ۷ روز است و اثر کامل آن تا ۱۴ روز به طول می انجامد. 

تزریق بوتاکس

کاربردهای درمانی تزریق بوناکس

  رفع تعریق زیاد در کف دست و پا و زیر بغل، رفع دندان قروچه با کاهش حجم عضلات مسئول جویدن و تحلیل عضله، کوچک کردن عضله در ساق پا، درمان کجی گردن با رفع انقباض عضلات گردن و درمان کمردرد، درمان پلک زدن بیش از حد و غیر قابل کنترل و درمان اسپاسم های گردن، رفع شل شدگی اسفنکتر تحتانی مری و رفع سفتی و اسپاسم عضلات پس از سکته، رفع سفتی و اسپاسم عضلات ناشی از از پارکینسون و درمان میگرن و سردردهای تنشی و خوشه ای، درمان اختلالات ماهیچه ای چشم همچون تنبلی و لوچی و رفع اسکارهای برجسته و گوشت اضافه.

کاربرد بوتاکس در زیبایی

از بین بردن چین و چروک های دینامیک، جلوگیری از پیشرفت و توسعه چین و چروک های استاتیک، از بین بردن خط ابرو و بالا بردن ابروها، از بین بردن چین و چروک ها در  ناحیه گردن، چانه و دور لب، بالا کشیدن گوشه لب های آویزان، بهبود حالت چهره و ابرو و بالا بردن نوک بینی و جلوگیری از دیده شدن بیش از حد لثه در هنگام خندیدن.

بوتاکس خط اخم در کلینیک ارم

خطوط اخم همچون بسیاری از خطوط صورت تاثیر بسیار فراوانی را بر روی زیبایی چهره افراد میگذارد و می توانند سن را بیشتر از حالت عادی نشان دهند. بوتاکس خط اخم یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای رهایی از این خطوط میباشد. تزریق بوتاکس از بازده بسیار بالاتری نسبت به سایر فرایندهای زیبایی برخوردار است. در این فرایند زیبایی، پزشک متخصص زیبایی با تزریق بوتاکس به نواحی مابین ابروها و قسمتی از پیشانی موجب فلجی موقّت ماهیچه‌های این قسمت از صورت میشود و خطوط اخم را از بین میبرد. نتایج حاصل از بوتاکس خط اخم از نظر زمانی بسیار سریع‌تر از سایر تکنیک‌های زیبایی همچون میکرونیدلینگ نمایان میشوند و پیاده سازی این تکنیک زیبایی مشکلات بسیار ناچیزی را برای زیباجویان ایجاد میکند و این ویژگی‌ها موجب شده‌اند تا امروزه از این تکنیک بطور گسترده در کلینیک‌های زیبایی برای رفع خطوط اخم استفاده شود.

مراقبتهای قبل بوتاکس از دید متخصص کلینیک ارم

به طور کلی در حوزه های پزشکی، آرایشی و بهداشتی، تزریق بوتاکس برای سه منظور خاص صورت می گیرد: کنترل اسپاسم عضلانی، کنترل تعریق شدید زیر بغل، از بین بردن چین و چروک ها. 

در اینجا ما قصد بررسی موارد اول و دوم را نداریم. مقصود ما از بررسی بوتاکس، بوتاکس آرایشی است.

از بین بردن چروک صورت به این روش درمانی: 

ماده ای که برای موارد آرایشی آن ، مانند رفع چین و چروک صورت ، گونه و غیره. استفاده می شود حاوی ساختاری ترکیب شده از سه ماده اصلی است:

سم بوتولینوم نوع A که ماده موثر و اصلی این ترکیب است.

آلبومین موجود در بدن انسان که نوعی پروتئین است که در پلاسمایخون هر فرد یافت میشود.

سدیم کلرید: برای از بین بردن چین و چروک در پیشانی و خطوط اخم شما به کار میرود. این خطوط ممکن است شما را همواره خسته، عصبی یا ناراحت نشان دهد .تزریق بوتاکس با ترکیب یاد شده که از این به بعد در طول مقاله به عنوان بوتاکس آرایشی از آن یاد میکنیم، می تواند این خطوط را به صورت موقت برای شما صاف کند و باعث جوانسازی پوست شما شود.

ترکیب فوق برای تزریق این سم برای نواحی پیشانی و خطوط اخم از سوی FDA تایید شده است.

در صورتی که به هر نوع از بوتاکس آلرژی داشته باشید نباید این کار را انجام دهید. 

بهترین و موثرترین روش مراقبت از پوست چیست ؟

یکی از روش های موثر در مراقبت از پوست استفاده از اسکراب به صورت دو بار در هفته میباشد. چون سلول های مرده را از سطح پوست بر میدارد و پست صورت شما براق تر به نظر میرسد از انسداد دهانه منافذ جلوگیری میکند و باعث بهبود قوام پوست میشود. با پاکسازی عمقی پوست از تشکیل جوش جلوگیری میکند و کمک میکند تا سایر داروهای مراقبت پوست عملکرد بهتری داشته باشد.

Open chat
1
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام
چطور میتونم راهنماییتون کنم ؟